Vlaams Belang in de peilingen

Vlaams Belang staat momenteel gemiddeld op 24,3%, het gemiddelde van de recentste peiling van elke peiler die het afgelopen jaar actief was. De nieuwste daarvan is die van Ipsos, op 15 september 2026. Dat is een winst van 2,5 punten sinds de laatste verkiezingsuitslag. Het peilinggemiddelde stond het hoogst op 28,0% in 2020 en het laagst op 5,2% in 2014. De beste verkiezingsuitslag was 21,8% in 2024, de slechtste 5,8% in 2014.

Peilingverloop

Laatste peiling per peiler
PeilerAandeel (%)Datum
Ipsos27,8%2026-09-15
Kantar25,5%2024-02-08
Cluster1727,2%2024-05-31
Dedicated11,7%2017-06-27
AQ Rate6,0%2014-12-05
ULB/UAntwerpen20,8%2026-04-05
iVox26,6%2024-01-22
Federale verkiezingen 2024 (Vlaanderen)21,8%2024-06-09