Cordon sanitaire

Cordon sanitaire staat momenteel gemiddeld op 64,3%, het gemiddelde van de recentste peiling van elke peiler die het afgelopen jaar actief was. De nieuwste daarvan is die van Ipsos, op 15 september 2026. Dat is een verlies van 3,4 punten sinds de laatste verkiezingsuitslag. Het peilinggemiddelde stond het hoogst op 89,6% in 2014 en het laagst op 61,0% in 2024. Cordon sanitaire staat momenteel op 64,3%, boven de meerderheidsgrens van 50.

Deze combinatie bestaat uit: Anders, Christen-Democratisch en Vlaams, Groen, Nieuw-Vlaamse Alliantie, Vooruit

Meerderheid vanaf 50% van de stemmen.

Peilingverloop

Laatste peiling per peiler
PeilerAandeel (%)Datum
Ipsos61,5%2026-09-15
Kantar62,5%2024-02-08
Cluster1760,7%2024-05-31
Dedicated78,7%2017-06-27
AQ Rate87,0%2014-12-05
ULB/UAntwerpen67,0%2026-04-05
iVox62,8%2024-01-22
Federale verkiezingen 2024 (Vlaanderen)67,7%2024-06-09